Straipsniai

"Pagiriamasis žodis bičių nuodams"

Bičių nuodai – sekretas, kurį jos išleidžia per geluonį gindamosi nuo tikrų ar menamų priešų.

Bičių nuodai skaidrūs, aštraus kvapo, kartūs ir deginantys. Juose yra organinių rūgščių, mineralų, baltymų, įvairių fermentų, kurie labai svarbūs žmogaus organizme vykstantiems biologiniams procesams. Bitininkai pastebėjo, kad jų augintinių įgėlimai – puiki podagros, reumato, artrito ir kitų ligų profilaktika. Bičių nuodai kaip gydomoji priemonė naudoti jau Senovės Egipte, Graikijoje, Kinijoje ir Indijoje.

Ką tik gimusios bitės dar negelia, nes jų organizmas dar negamina nuodų. Negelia ir tranai. Jie net neturi geluonies. O bičių motinėlė gelia tik kitas motinėles, kurios gali užimti jos vietą. Daugiausia nuodų (0,1–0,3 mg) bitė darbininkė turi tada, kai jai 17–18 dienų.

Bičių nuodai teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, reguliuojančią pagrindines žmogaus gyvenimo veiklos sritis. Tinkamai naudojamas šis bičių produktas saugo nuo infekcijų, stiprina imunitetą. Tai stiprus natūralus antibiotikas ir antiseptikas.

Mažos bičių nuodų dozės veikia stimuliuojamai, didesnės – kaip raminamieji, nuskausminamieji, traukulius slopinantys vaistai. Šie nuodai skatina širdies veiklą, plečia kraujagysles, mažina arterinį kraujospūdį, galvos smegenų tinimą, gerina kraujo apytaką smegenyse, nuotaiką, atmintį, miego kokybę, mažina priklausomybę nuo alkoholio ir nikotino, aktyvina virškinimo trakto funkcijas, kepenų veiklą, plečia bronchus, lengvina atsikosėjimą, mažina cukraus kiekį kraujyje, stiprina apsaugines organizmo savybes ir imunitetą, normalizuoja medžiagų apykaitą.

Bičių nuodai ne tik gydo, bet ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje, silpnina kraujo krešumą, stabdo spazmus, gerina organų aprūpinimą krauju. Tiesa, alergiškiems žmonėms net viena jų dozė gali būti lemtinga. Moterys ir vaikai bičių nuodams jautresni nei vyrai.

Bičių nuodų poveikis žmogaus organizmui sudėtingas: tai – daugelio nuodų komponentų poveikio įvairiems jo organams ir sistemoms kompleksas. Bičių nuodai stiprina organizmo imunitetą, normalizuoja nervų ir kraujagyslių sistemos veiklą, skatina nuo uždegimo saugantį hormonų išsiskyrimą, o tai padeda organizmui pačiam įveikti ligas.

Yra nemažai ligų, kuriomis sergantiesiems visiškai negalima gydytis bičių nuodais. Tai kepenų, inkstų, kasos ligos, I tipo cukrinis diabetas, piktybiniai navikai, aktyvi tuberkuliozė, infekcinės ir kraujo ligos, ūmi skrandžio opaligė. Gydytis bičių nuodais nerekomenduojama nėščiosioms, maitinančioms mamoms ir vaikams iki 5 metų.

balsas.lt inf.

 

Spausdinti