Straipsniai

"Bitininkystės edukacinės programos Trakuose"

Trakų miestelio pradžioje yra įsikūręs Trakų neįgaliųjų užimtumo centras. Turime savo bityną, įvairios konstrukcijos avilius ir laikome trijų veislių biteles. Ęsame įsirengę klasę bitininkystės edukaciniams mokymams ir jau 3-ti metai priimame didelius ir mažus bitelių mylėtojus.

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre organizuojamos edukacinės programos:

Išvažiuojamoji edukacija “Išmok pažinti bites”

Kokių priemonių imdavosi senovėje žmonės, kad išsaugotų bites? Koks avilių tipas buvo vienas populiariausių mūsų krašte? Kokiu būdu medų atskirdavo nuo korių? Kaip suranda bitės kelią į namus? Ar ilgai jos gyvena? Atsakymus į šiuos ir kitus ne mažiau įdomius klausimus išgirsite apsilankę šiame edukaciniame užsiėmime.

Bitininkystės edukacinė programa - tai veikla, kuri teikia gydomąjį – reklasuojantį poveikį, nes ramus bičių ūžesys, sklindantis iš avilio, nektaro ir pikio kvapas žmogų ramina, jis užmiršta nerimą, jaudulį, problemas, o tik girdi nuostabų dūzgesį, jaučia savotišką, malonią bičių šeimos harmoniją, o pilni svaiginančiai kvepiantys medaus koriai teikia didelį malonumą, pasitenkinimo savo darbo rezultatais jausmus. Tai užsiėmimas, į kurį įsitraukę, visam laikui tampa gerais bičių draugais bei puikiais pagalbininkais bitininkams, nes greitai įgyja darbinių įgūdžių, pareigos, atsakomybės jausmą. Edukacinės programos metu ne tik sužinosite daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą bet taip pat bus ragaujamas medus, bandant atskirti jo rūšį. Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms. Trukmė 2 val.

Edukacinė programa “Natūralaus bičių vaško žvakių gamyba”

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras prižiūri ekologinį bityną, kurio dėka ir turime natūralaus bičių vaško žvakių gamybai. Edukacinės programos metu ne tik išmoksite gaminti žvakes, bet ir sužinosite daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą.

Žvakių liejimo edukacinė programa: Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Su vaško žvake eidavo į šliūbą (tuoktis), vaško žvakelės liepsna palydėdavo Amžinybėn. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, bet pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę. Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms. Trukmė 1,5 val.

 

 

Spausdinti