Susirinkimai ir mokymai

Bitininkams – daugiau kaip milijonas eurų paramos

Žemės ūkio ministerijos informacija

Šalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos. Pernai jiems buvo skirta 974 tūkst. Eur, o šiemet parama bus didesnė – 1,1 mln. Eur.
Parama bitininkams teikiama pagal "Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą" iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės biudžeto.
Paramos gali kreiptis bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos.
Bitininkams – daugiau kaip milijonas eurų paramos
Programoje numatytos net 8 priemonės, kurioms įgyvendinti galima gauti paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su bičių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos stebėsena; bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje.
Paramos paraiškas galima teikti nuo sausio 24 d. iki vasario 21 d.
Užpildyta paramos paraiška kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis) teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Apie sprendimą dėl paramos skyrimo ar neskyrimo visus pareiškėjus Nacionalinė mokėjimo agentūra informuos asmeniškai.
Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos įgyvendinimo taisykles galima rasti čia.

P.S. SVARBU!!!

Pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą paraiškos galės būti teikiamos tik pasirašant kvalifikuotu elektroniniu parašu!

NMA paskelbus paraiškų pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą teikimą svarbu atkreipti dėmesį į Taisyklių  53 punktą:

  • 53. Užpildyta paramos paraiška pagal Bitininkystės programos priemones (3 priedas) kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis), nurodytais Dokumentų, teikiamų kartu su paramos paraiška, sąraše (4 priedas), teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., pateikiant paramos paraišką ir skenuotus prašomus dokumentus. Paraiška ir prašomi dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 valandos. Paraiška ir prašomi dokumentai gali būti pasirašyti bei pateikti ir įgalioto asmens. Įgaliotas asmuo kartu pateikia notaro patvirtintą įgaliojimą arba įgaliojimą, kuriame parašo tikrumą paliudijo seniūnas.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) sutarimu nuo šių metų paraiškos pagal bitininkystės paramos programą bus teikiamos tik pasirašant elektroniniu parašu! Taip siekiama skaitmenizuoti sistemą, apsiginti nuo atvejų, kuomet paraiškos pateikiamos po paraiškų rinkimo laikotarpio ir bandoma užginčyti pateikimo datą, kuomet kurios paraiškos pradingsta ir t.t. Išreiškėme pastebėjimus, jog bitininkams, kurių didžioji dalis yra vyresnio amžiaus žmonės, tai bus papildomas keblumas teikiant paraiškas ir šis pasiūlymas nebuvo derintas su LBS, tačiau NMA vis pagal daugiau programų lygiagrečiai skaitmenizuoja paraiškų teikimo procesus ir tai yra kryptis, kurios jie laikosi.

Tai ypatingai svarbu! Visi bitininkai, kurie planuoja pasinaudoti parama pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą turi iš anksto pasirūpinti, jog turės galiojantį kvalifikuotą elektroninį parašą, tad būtina iki vasario 21 d. tuo pasirūpinti!

Papildomai apie tai, kaip reikėtų išsiimti elektroninį parašą, bitininkų draugijas informuosime plačiau kitą savaitę, o Lietuvos bitininkų sąjungos vienijamų bitininkų draugijų nariai dėl papildomos informacijos gali kreiptis į:

Elektrėnų bitininkų draugijos "Bitinai" pirmininkas Arūnas Adžgauskas (kreiptis tik po paraiškų teikimo laikotarpio pradžios t.y. nuo sausio 24 d.)

Tel.: 8 687 43032

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Spausdinti El. paštas