Straipsniai

"PANEVĖŽIO BITININKŲ DRAUGIJOS IŠVYKA" 2018

Baigiant 2018 metų bitininkavimo sezoną Panevėžio bitininkų draugijos valdyba nutarė rugsėjo viduryje suorganizuoti draugijos nariams kelionę, autobusu aplankant Lietuvos pasididžiavimą Panemunės pilys. Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panemunes pilys“

Kelionė pirmiausia pradėta nuo Kauno rajono Raudondvario dvaras, kuris yra XVII a. Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras yra Nevėžio upės dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno upių santakos. Rūmai kartu su parko teritorijoje esančiais dviem oficinų pastatais, oranžerija ir kitais pastatais sudaro vieningą dvaro ansamblį. Po Raudondvario Jurbarko plentu privažiavome Vilkiją, vadinamą Lietuviškieji Tatrai. Kažkada Vilkija garsėjo kaip pirmoji Lietuvos muitinė prie Nemuno. Toliau palei Nemuną buvo aplankyti Belvederio, Veliuonos dvarai ir parkai, kur auga reti iš kitų šalių atvežti medžiai ir kiti augalai. Taip pat aplankytos Raudonės ir Panemunės pilys. Panemunės pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai. Šalia pilies yra senas parkas su 5 kaskadiniais tvenkiniais.

Pagal iš anksto sudarytą kelionės planą aplankėme Jurbarko rajone, esantį Ovidijaus Jasinsko bityną Medaus slėnį. Bitininkas įdėmiai papasakojo ir aprodė savo bityną. Anksčiau Ovidijus Jasinskas turėjo didelį bityną. Šiuo metu bitininkas sumažino bityną ir pradėjo veiklą kitomis kryptimis. Įsteigė kaimo turizmo sodybą, organizuoja edukacinius mokymus ir ruošia šiam kraštui populiarius nendrinius stogus. Tokiu būdu verslas vykdomas trimis kryptimis, kuris leidžia verslininkui išgyventi konkurencinėmis sąlygomis. Po to susipažinome su Šilinės kaimo smuklę, kuri pastatyta pagal liaudies architektūros tradicijas. Iki mūsų dienų smuklė mažai pasikeitė. Po pastato restauracijos jame įsikūrusi Panemunio regioninio parko direkcija. Smuklėje susipažinome su žvejybos Nemune ypatumais. Dėmesį patraukė stenduose įrengti parke gyvenančių žvėrių ir paukščių aprašymai ir jų skleidžiami garsai gamtoje.

Dar vakare spėjome aplankyti Šilutės rajone išsaugojusiame Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Aplankėme legendomis apipintą Rambyno kalną.

Kitos dienos ryte kelionės dalyviai buvo pavaišinti karšta žuviene. Kadangi oras buvo nuostabus kelionės išspūdžiams užtvirtinti laivu iš Minijos (Mingės) išplaukėme į Nemuno deltos regioniniam parkui priklausančias Minijos, Upaitės ir Atmatos upes bei Kuršių marias.

Po šios nuostabios kelionės Nemuno delta nuvykę į Ventės ragą, tikrą rojaus kampelį. Aplankėme paukščių žiedavimo stotį, apžiūrėjome ornitologijos muziejų bei veikiantį švyturį. Tai buvo pats tolimiausias kelionės taškas nuo Panevėžio. Kad kelionė grįžtant namo nebūtų nuobodį aplankėme Rusnės miestelį su jo lankytinomis vietovėmis ir Baublių muziejų Šilalės rajone. Tai pirmasis senienų muziejus Lietuvoje. Muziejų išskabtuoto ąžuolo kamiene 1812 metais įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas Dionizas Poška.

Po dviejų dienų kelionės Panevėžio bitininkai su teigiamomis emocijomis grįžo prie darbų, kurie būtini atlikti baigiant bitininkavimo sezoną.

Spausdinti