PANEVĖŽIO BITININKŲ DRAUGIJAI 30 METŲ

Bitė - tai dievo kūrinys, kuris dovanoja kiekvienam bitininkui džiaugsmą jas stebint. Bitininkui bitininkas, tai bičiulis, su kuriuo malonu kalbėtis, dalintis patirtimi, ar padiskutuoti įvairiomis temomis. Bendraudami mes kaupiame ne tik patirtį, bet ir malonų socialinį ryšį, tarpusavio bendravimo momentus, kuriuos visada gera prisiminti.
Mūsų krašto bičiuliai prieš daugelį metų susibūrė į bendrą organizaciją - Panevėžio bitininkų draugiją, kuri šių metų kovo mėnesį skaičiuoja jau 30-imtus bendravimo metus.

   9

 

Prisiminus istoriją, galima paminėti, jog Panevėžio bitininkų draugija įsteigta 1991 m. Steigiamas susirinkimas (14 asmenų) patvirtino draugijos įstatus. Draugijai vadovavo Jonas Minkevičius iki 1996 metų. Nuo jų iki 2002 metų pirmininku buvo Jonas Dailidėnas.

734930 459496097443858 1677338032 n

Nuo 2002 metų Panevėžio draugijos pirmininku tapo Alfonsas Rutkauskas. Tai žmogus, kuris draugijai atidavė septynioliką metų, per kuriuos Panevėžio bitininkų draugija labai sustiprėjo ir išsiplėtė narių skaičiumi, pasižymėjo atliekamais darbais ir veiklumu.

Besibaigiant 2019 metams draugijos pirmininku išrinktas Vaidas Arbutavičius draugijai vadovauja iki dabar.

Vaidas

Iki 2002 metų Panevėžio bitininkų draugijoje registruota buvo 14 narių, 2003 m. – 22 nariai, 2005 m. – 40 narių, 2007 m. – buvo jau 100 narių. Dabar draugijoje yra virš 180 narių, kurie laiko apie 8000 bičių šeimų.

Lietuvos bitininkų sąjunga - Bitininkų draugijos

Nors per eilę metų draugijos sudėtis keitėsi, bet veiklos kryptis išliko. Pagrindinis dėmesys skiriamas pažangiai bityninkystei, ekologinės bitininkystės skatinimui, surenkamų bičių produktų gausinimui ir realizavimui, propagavimui bičių produktus naudoti kaip maistą, maisto papildus ir vaistus. Draugijos nariai teikia bičių produktus apiterapiautams, siekiant propoguoti jų, kaip vaistų naudojimą. Taip pat draugija skatina narius gražiai tvarkyti sodybas, jų aplinką, auginti medingus ir dekoratyvinius augalus, organizuoja apžiūras, konkursus, bitininkų šventes, seminarus, skleidžia mokslo pasiekimus, geriausiai dirbančių ir geriausių rezultatų pasiekusių bitininkų patirtis. Skatina narių bendradarbiavimą ir švenčių metu kultūringą laisvalaikio praleidimą. Tarpusavio gerus santykius ir artimą, bičiulišką bendradarbiavimą.

 

Draugijos valdyba organizuoja nariams mokomąsias ekskursijas po savo draugijos narių bitynus, taip pat po Lietuvos bitynus, keliones po užsienį (Latviją, Lenkiją). Pavieniai draugijos nariai remiami draugijos ir savo lėšomis yra aplankę Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Italijos, Norvegijos, Estijos, Čekijos ir kitų valstybių bitininkus, apie kurios informaciją, foto ir pasakojimus perduoda visai draugijai ir pasidalina informacija su bičiuliais iš kitų bitininkų draugijų.

Panevėžio bitininkai netoli Berčiūnų susibūrė į gražų renginį

Nuo NMA administruojamos paramos pradžios draugijos nariai pradėjo dalyvauti ES paramos priemonėse bitininkystės sektoriuje.Visi draugijos nariai dalyvauja metų priemonėje “Varozės kontrolė”. Šios priemonės metu gydomos bičių šeimos Panevėžio mieste ir rajone.

Kasmet po kartą ar dažniau vygdomi kvalifikaciniai mokymai, reguliariai kelis kartus per metus organizuojamos paskaitos įvairiomis temomis, teikiama informacija apie bitininkystę ir prisitaikymą prie dabartinės situacijos.

Panevėžio bitininų draugija aktyviai dalyvauja kasmetinėse tradicinėse“Lietuvos bitininkų šventėse", kurioje draugijos nariai buvo ne kartą įvertinti už kūrybingumą ir išradingumą, konkursuose pelnė aukštas prizines vietas.

Paskutiniųjų metų susiklosčiusi situacija dėl viruso paplitimo pasaulyje sulėtino ir Panevėžio bitininkų draugijos veiklą. Tačiau veikla ir toliau vykdoma nuotoliniu būdu. Visas aktualias žinias draugijos nariai gauna sms žinutėmis. Pasinaudojus bendra sistema gali rasti reikiamą ir svarbią informaciją draugijos internetiniame puslapyje www.panbites.lt

Tolesnis gyvenimas skirtas bitėms - A.Rutkauskas - Bitynai.lt

Smagu bendrauti su kitomis draugijomis, tačiau norėtume paminėti pastabėlę apie kaikurias, tapusias beveik neveiklias, ar visai nebeveikiančias, kai likęs tik rajoninis pavadinimas. Vis pasigirsta iš kitų draugijų narių „ai, nieko nedarom, ai, neveikli mūsų draugija...“ ir t.t. Dar vis pasigirsta ir iš ne draugijos narių „kokia man nauda draugijoje būti, ką man ji duos...“
Visų pirma tokies klausiančiejams siūloma susimąstyti, kokią naudą gali pats duoti draugijai, jos nariams, kuo ją gali suaktyvinti. Daugelis tapome įpratę ieškoti tik naudos, kad kažkas kažką duodų, pasiūlytų, bet… Aktyvi draugija susiformavo ne per vieną dieną ir tai įvyko tik aktivių narių, ar bent jos dalies dėka. Siulome ir kitoms draugijos suaktyvėti, suburti daugiau jaunimo ir pakelti bičiulišką bendravimą ne tik prie stalo šventės metu, bet ir kasdieniniame gyvenime.

Lietuvos bitininku šventė

Draugijos planuose yra šią sukaktį paminėti bičiulių būryje, kai tik leis galimybės tai padaryti, o dabar linkiu visiems likti sveikiems ir ateinantį sezoną darbingų bitelių, pilnų kibirų medaus, dar labiau didžiuotis, kad esate bitininkais ir kad su visa pagarba į Jus kreiptųsi, Mielas Bičiuli...

Spausdinti El. paštas

Susisiekite su mumis

Puslapio administratorius: Vaidas

E-paštas: vaidasbki@gmail.com

Tel.: +370 674 84149