Kelionė Nevėžio upės slėnis - Panemunės pilys - Šilutės kraštas

Panevėžio bitininkų draugija 2018 m. rugsėjo 17 - 18 dienomis organizuoja išvyką autobusu į Panemunės pilis, Lietuvos Veneciją, Šilutės kraštas, aplankant Medaus slėnį.

Tikslus išvykimas autobusu iš Panevėžio bus patikslintas vėliau. Apie planuojamą dalyvauti kelionėje informuoti draugijos pirmininką telefonu 8 687 37688 iki 2018 m. rugpjūčio mėn. 30 d. Kelionė draugijos nariams nemokama.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panemunes pilys“

PRIDEDAMA. Kelionės programa.

Bitininkų draugijos valdyba

I dalis Panemunės pilys

Raudondvario dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. 
Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – XVII a. antrosios pusės pilis–rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį

Pro Nevėžio ir Nemuno santakoje iškilusį Raudondvarį sukame Jurbarko plentu Vilkijos link. Lietuviškieji Tatrai -“kalnų miestelis” Vilkija garsėjo kaip bene pirmoji Lietuvos muitinė prie Nemuno.

Kiek tolėliau Nemuno - Dubysos santakoje Seredžius, besipuikuojantis Palemono piliakalniu ir Belvederio dvaras.

Veliuona. Veliuonos dvaras ir parkas , kur auga reti iš kitų kraštų atvežti medžiai( pvz. du reti gelsvažiedžiai tulpmedžiai). Veliuonos piliakalniai – kuriuos sudaro Veliuonos I piliakalnis, vadinamas Gedimino kapu, jo papilys, vadinamas Pilies kalnu.

Raudonės pilis – rezidencinė pilis dešiniajame Nemuno krante Jurbarko rajone. Pilies rūmuose dabar veikia Raudonės pagrindinė mokykla. Į pilies bokštą (33,5 m aukščio) leidžiama patekti ir turistams.
 

Raudonės pilis – rezidencinė pilis dešiniajame Nemuno krante Jurbarko rajone. Pilies rūmuose dabar veikia Raudonės pagrindinė mokykla. Į pilies bokštą (33,5 m aukščio) leidžiama patekti ir turistams.

Panemunės pilis - renesanso stiliausrezidencinė pilisJurbarko rajone,  pastatyta ant aukšto Nemuno kranto. Architektūros paminklas. Pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai.Greta pilies yra senas, jau sulaukėjęs parkas (15,62 ha) su 5 kaskadiniais tvenkiniais.

Kelių sankryžoje XVIIIa. pastatyta Šilinės kaimo smuklė. Ši smuklė pastatyta pagal liaudies architektūros tradicijas. Rašytiniuose šaltiniuose smuklė minima 1795 metais. Iki mūsų dienų smuklė mažai pasikeitė. Po pastato restauracijos jame įsikūrė Panemunių regioninio parko direkcija ir gamtos mokykla. Pastate įrengtos šio krašto gamtą ir buitį pristatančios ekspozicijos. Atvykstatys turistai supažindinami su žvejybos Nemune ypatumais, dėmesį patraukia parke gyvenančių žvėrių pėdsakų stendas.Pravažiuosime Skirsnemunę ir Mituvos – Nemuno santakoje jau 1611m. miesto teises gavęs Jurbarkas.

Pravažiuosime Jurbarko tiltu. Tai ilgiausias (494 m ilgio) Lietuvoje automobilių tiltas. Po to per Smalininkus, keliaujame senuoju plentu Šilutės link. Pravažiuosime gamtos stebuklą - ąžuolų alėją. Abiejose kelio pusėse augantys medžiai galiūnai savo šakas supynė viršum kelio, tad beveik kilometrą važiuojame tarsi tuneliu.

Ir štai mes jau Šilutės rajone - savitame krašte, išsaugojusiame Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Aplankysime legendomis apipintą Rambyno kalną, Vydūno ir M. Jankaus kapus, muziejų Bitėnuose.

II dalis Lietuvos Venecija

Šilutė -miestas vakarinėje Lietuvos dalyje. Miesto pradžia - 1511 m. įkurta smuklė, apie kurią susidarė Šilokarčemos gyvenvietė. Per miestą teka Šyšos upė. Apžiūrime miesto centą.

Vykstame į Rusnę, vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusi Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių, esant galimybei aplankome etnografinę žvejo sodybą.

Vykstame į Ventės ragą - tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės raj. taškas. Aplankome paukščių žiedavimo stotį, apžiūrime ornitologijos muziejų, kopiame geležiniais laiptais, išdailintais ketaus ornamentais, į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Paukščių žiedavimas. Stebime kaip yra žieduojami paukščiai.

Kintų didžioji Tuja. Toliau keliaujame į Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio dar vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Pasiplaukiojimas laiveliu Nemuno delta ir Kuršių mariomis, kurio metu pageidaujantys galės užsisakyti žuvienės.

Švėkšna – Šilutės rajono miestelyje, kuriame aplankome gotikinio stiliaus raudonų plytų bažnyčią, tai pat senąjį Švėkšnos dvaro sodybos kompleksą, turintį architektūrinę, istorinę, urbanistinę, kraštovaizdinę vertę ir yra vienas iš gražiausių ir geriausiai tvarkomų Žemaitijos parkų.

Baubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje.
Muziejų tūkstantmečio ąžuolo, vadinto Baubliu, kamiene 1812 m. įrengė rašytojas, istorikas Dionizas Poška (1765–1830).

 

Spausdinti El. paštas